top of page

Видалити пухлину головного мозку без розрізу на голові МОЖЛИВО


Саме таку операцію з видалення аденоми гіпофіза, яка причаїлася в глибинних структурах головного мозку пацієнтки, виконали лікарі ОКЦНН. Операцію запланували провести у 2 етапи. Пухлину, розміром 7х6х5,5 см — майже як гусяче яйце — видаляли ендоскопічно, тобто через ніс, нейрохірурги спільно з отоларингологами Нейроцентру. Сказати відверто, це чи не найбільша аденома гіпофіза у нашій практиці. Пухлина тиснула на зоровий нерв та на гіпофіз пацієнтки: через це зір прогресивно погіршувався і поглиблювалися гормональні розлади.

«Практично в усіх випадках ми видаляємо пухлини гіпофіза повністю в один етап ендоскопічно. Саме ендоскопічний метод видалення є золотим стандартом видалення аденом гіпофіза в усьому світі», — пояснює проф. Володимир Смоланка, який проводив операцію.

Після хірургічного втручання ми вже зробили КТ та МРТ головного мозку — вдалося видалити близько 80% пухлини в найбільш небезпечних ділянках. Попереду другий етап, пацієнтка почувається добре.


Якщо ви чи ваші близькі помітили порушення зору та випадіння полів зору, гормональні збої — збій менструального циклу, сонливість, дратівливість, надмірну емоційність, головні болі, нудоту, блювання — зверніться до лікаря.


Щоб записатися на обстеження, телефонуйте на рецепцію ОКЦНН: +38 (063) 866 38 68; +38 (067) 521 60 72.

114 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page