top of page
ІСТОРІЯ ОКЦНН
Спочатку була нейрохірургічна служба

Нейрохірургічна служба на Закарпатті бере свій початок із 1957 року, коли в травматологічному відділенні Закарпатської обласної клінічної лікарні створили перші нейрохірургічні ліжка. Тоді робота лікарів зосереджувалася на лікуванні черепно-мозкових та хребетно-спінальних травм. Із роками кількість ліжок розширювалася, кількість фахівців росла, а складність операцій підвищувалася.

У 1990-х роках тоді вже окремого нейрохірургічного відділення обласної лікарні починають виконувати на порядок складніші операції, в тому числі видаляти пухлини головного мозку. Тодішній очільник курсу нейрохірургії Ужгородського державного університету Володимир Іванович Смоланка щороку переймав передові практики клінік США та Європи і впроваджував їх в Ужгороді. Саме тут він одним із перших в Україні почав виконувати мікровасулярні декомпресії трійчастого нерва при больових синдромах обличчя, мікрохірургічне видалення пухлин основи черепа, а також мікрохірургічне кліпування аневризм судин головного мозку.

На початку 2000-х років у відділенні нейрохірургії щороку виконували понад 500 операцій на всіх відділах нервової системи. Це стало передумовою до створення окремого вузькопрофільного центру.

Центр нейрохірургії та неврології

У 2005 році Закарпатська обласна рада приймає рішення про створення самостійного закладу охорони здоров’я — Обласного клінічного центру нейрохірургії та неврології (ОКЦНН). Очолив клінічний центр один із провідних нейрохірургів України Володимир Іванович Смоланка.

Матеріально-технічна база центру суттєво розширюється. Тут встановлюють перший на Закарпатті магнітно-резонансний томограф та апарат для відеоелектроенцефалографії; обладнують першу в області палату нейрореанімації з цілодобовим лікарським наглядом; операційні зали поповнюються найсучаснішим високоточним обладнанням.


У 2013 році професора Володимира Смоланку обирають президентом Української асоціації нейрохірургів.

У 2014 професора також обирають ректором ДВНЗ “Ужгородський національний університет”. Очільником ОКЦНН стає Володимир Юрійович Химич, а Володимир Смоланка поєднує адміністративну роботу в університеті та лікарську практику.

У 2014-2015 роках в Центрі відбувається наступне оновлення високотехнологічного обладнання. Дооснащення операційних дало змогу лікарям-нейрохірургам безпечно видаляти пухлини функціонально важливих зон головного мозку, виконувати хірургічні втручання при ураженні глибинних структур мозку та основи черепа менш інвазивно, а також впровадити в практику ендоскопічні методики лікування гідроцефалії.

Тепер ми комунальне некомерційне підприємство

Із 2019 року Обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології реорганізовують у комунальне некомерційне підприємство. Це дозволяє використовувати отримані кошти для розвитку лікарні та формувати довгострокову стратегію розвитку закладу.

Із жовтня 2020 року директором КНП “Обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології” призначають Андрія Володимировича Смоланку.


Станом на 2023 рік у Центрі функціонують:
діагностично-амбулаторне відділення;
відділення цереброваскулярної патології;
відділення нейротравми та спінальної хірургії;
відділення нейроонкології та функціональної нейрохірургії;
відділення анестезіології та інтенсивної терапії;
операційний блок;
інсультний блок;
обласний кабінет хвороби Паркінсона.


У закладі працює мультидисциплінарна команда фізичної реабілітаційної медицини, команда лікарів-отоларингологів, лікар-ортопед.


У 2023 році завершується будівництво нового корпусу з 3 сучасними операційними та сучасним високоточним ангіографом. Це виводить надання медичної допомоги на новий рівень.

bottom of page