top of page

Від початку повномасштабної війни 11 вимушених переселенців стали частиною команди ОКЦНН (ВІДЕО)11 вимушених переселенців працюють у Закарпатському обласному клінічному центрі нейрохірургії та неврології. Це нейрохірурги та неврологи, фізичні та ерготерапевти, анестезисти, медсестри та медбрати. Більшість медиків приїхали в Ужгород у 2022 році.Фізична терапевтка Ірина Константинова — вимушена переселенка з Харкова. Після початку повномасштабного вторгнення виїхала в Полтаву, згодом переїхала з сім'єю в Ужгород. З 2022 року Ірина працює в Закарпатському обласному клінічному центрі нейрохірургії та неврології.

"Взагалі, мені здається, що кожен, хто покинув рідне місце і зустрічає людину зі свого міста — це ніби, ти когось із родичів зустрів. Розумію, що для країни я можу зробити щось важливе, не знаходячись вдома і не перебуваючи на передовій. У тилу можна теж зробити гарні справи. Це дуже важливо, коли до вас людина приходить, вона довіряє вам і ви підтверджуєте її надії і сподівання", — розповідає Ірина Константинова.

Віталія збройна агресія росії застала в Луганській області. У березні 2022 року він приїхав в Ужгород. Родичі Віталія досі залишається в окупації. Майже 9 років працював фельдшером у складі бригади екстреної допомоги. В Обласному клінічному центрі нейрохірургії та неврології працює з вересня 2022 року.


Фото: Діана Шух | Суспільне Ужгород
"Я хотів із дитинства піти в медицину. Так і прийшов. Закінчив Куп’янський медичний коледж у Харківській області. Суть роботи полягає у виконанні призначень лікаря, забезпечення догляду за хворим, спостереження за його станом, асистування лікарям у деяких процедурах і ще деякі маніпуляції", — розповідає Віталій.

У березні 2022 року із Кривого Рогу разом із сином евакуаційним потягом приїхала Яна Басівська. У перші дні повномасштабного вторгнення жінка збирала аптечки для військових. Згодом виїхала в Ужгород.


Фото: Діана Шух | Суспільне Ужгород
"Саме в Ужгород я не планувала їхати. Взагалі не планувала виїжджати із Кривого Рогу. Та так склалися обставини. Просто сіли на евакуаційний потяг, який на той час був. І він привіз нас в Ужгород. Моя основна спеціальність — це анестезіологія. Тобто, я анестезист, асистент анестезіолога. Саме в реанімації я старша медсестра. Звісно як анестезист входжу в операцію і допомагаю основному анестезисту в роботі", — додає Яна Басівська.

Суспільне Ужгород

Comments


bottom of page