top of page

Вперше в Ужгороді та вдруге на Закарпатті: в ОКЦНН провели трансплантацію серця

Оновлено: 28 вер. 2023 р.В Обласному клінічному центрі нейрохірургії та неврології виконали першу в Ужгороді трансплантацію серця від посмертної донорки. Це стало можливим завдяки згоді рідних пацієнтки та злагодженій роботі команди лікарів Першого територіального медичного об’єднання м. Львова та команди Обласного клінічного центру нейрохірургії та неврології.


Щойно наші лікарі констатували смерть мозку 44-річної пацієнтки, а її родичі дали дозвіл на забір органів для трансплантації, ми сконтактували із лікарями Першого територіального медичного об’єднання м. Львова. Лікарі прибули в ОКЦНН разом із реципієнтом, якому тут же й пересадили серце донорки, адже серце “живе” поза організмом до 3-4 годин.Окрім серця придатними до трансплантації були також печінка та нирки, які відвезли для пересадки до Львова. Забір органів та сама трансплантація тривала близько 6 годин.


Висловлюємо щирі співчуття та величезну подяку й пошану рідним донорки – серце, печінка та нирки вашої найближчої людини врятували 4 життя.


Обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології


Comments


bottom of page