top of page

Професор Володимир Смоланка у Португалії провів лекцію для нейрохірургів із усього світу


Найпрестижніші нейрохірургічні курси від Європейської асоціації нейрохірургічних товариств (European Association of Neurosurgical Societies – EANS) відбуваються тричі на рік. Професор Володимир Смоланка є членом тренувального комітету EANS, який включає 30 найбільш відомих нейрохірургів Європи. Цього разу лікарі зібралися у португальському місті Порту, де вивчали нейротравму та функціональну нейрохірургію.


Навчання складається із теоретичного й практичного блоків, аби лікарі могли максимально закріпити знання на практиці. Лекція Володимира Смоланки стосувалася операції мікроваскулярної декомпресії трійчастого нерва, що допомагає позбавити людину надзвичайно сильного болю в обличчі, який спричиняє стиснення цього нерва судиною. Свою доповідь нейрохірург підкріпив ілюстративними відео, щоб наочно продемонструвати, як саме він виконує декомпресію трійчастого нерва. Крім того, професор провів вісім дискусійних груп, в рамках яких слухачі обговорювали почуте в рамках лекційного блоку.


У більшості європейських країн навчання за програмою EANS є обовʼязковою умовою сертифікації лікарів-нейрохірургів. Навчання відбувається блоками по 6 днів впродовж 4 років і завершуються іспитом. В одній групі займається 250 нейрохірургів віком від 25 до 40 років. Володимир Смоланка є постійним тренером Європейської асоціації нейрохірургів, викладає на цих курсах найдовше серед європейських колег – уже 13 років.

Навчання проходять нейрохірурги з Європи, а також Америки та Індії. Примітно, що за всю історію курсів тільки двоє українських лікарів успішно склали випускні іспити: Андрій Смоланка і Тарас Гаврилів – обоє нейрохірурги Обласного клінічного центру нейрохірургії та неврології. Зараз ще троє лікарів Нейроцентру проходять це навчання — Олександр Сечко, Володимир Смоланка (мол.) та Ольга Герасименко.Обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології


Comments


bottom of page