12-13 липня лікарі різних спеціальностей зібралися в Ужгородському національному університеті, щоб у рамках науково-практичної конференції «Нейрофізіологічний коворкінг: від теорії до практики» поділитися власним досвідом використання нейрофізіологічних обстежень та заохотити одне одного вивчати нові для себе грані нейрофізіології.
Конференція зібрала учасників із різних куточків країни (Ужгород, Львів, Тернопіль, Вінниця, Київ, Харків, Полтава, Одеса та ін.).
Тут об’єднали зусилля три спеціалізовані організації: комітет по інтраопераційному нейрофізіологічному моніторингу Української асоціації нейрохірургів, Товариство клінічних нейрофізіологів та Українська спілка інтраопераційних нейрофізіологів. А до співорганізації долучилися Ужгородський національний університет і Центр нейрохірургії та неврології м. Ужгород.
У програмі – виступи спеціалістів абсолютно різних напрямків у нейрофізіології: нейрохірургів, неврологів, функціональних діагностів, травматологів, лікарів фізичної та реабілітаційної медицини, отоларингологів та інших. Зокрема серед представників Обласного центру нейрохірургії та неврології доповідав професор-нейрохірург Володимир Смоланка, нейрохірургиня та спеціалістка з нейрофізіологічного моніторингу Ольга Герасименко та завідувачка відділення цереброваскулярної патології та обласного кабінету рухових розладів Катерина Карпінська.
Організаторка конференції Ольга Герасименко розповідає: «Ця конференція – для спеціалістів, які працюють у сфері нейрофізіології, неврології та функціональної діагностики. Лікарі змогли отримати нові знання про різні види нейрофізіологічних обстежень, побачили обладнання, яке доступне в нашій країні, взяли участь у практичних майстеркласах, а головне – познайомилися. На мою думку, такий захід має покращити рівень загальної обізнаності та якості надання послуг у цій сфері в нашій країні. Крім того, моя особисто ціль – зацікавити спеціалістів, які працюють із нейрофізіологією, почати роботу з інтраопераційним нейрофізіологічним моніторингом. Нейрофізіологічна діагностика – це якась конкретна діагностична процедура (наприклад, ЕЕГ чи ЕНМГ), коли є час подумати, можна повторити обстеження, проаналізувати тощо. Інтраопераційний нейрофізіологічний моніторинг – це комплекс усіх нейрофізіологічних методів, які є в нейрофізіології, а сам моніторинг відбувається безпосередньо під час операції, рішення потрібно ухвалювати моментально, щоб допомагати нейрохірургу зберегти всі функції пацієнта. Це набагато складніша галузь і таких фахівців в Україні бракує».
У підсумку учасникам вдалося не лише обмінятися досвідом, а й налагодити зв’язки із колегами з суміжних галузей, аби разом бути корисними для пацієнтів.
コメント