top of page

ОКЦНН — один із 6 Реабілітаційних центрів досконалості України для навчання фахівців із реабілітації

Оновлено: 17 вер. 2023 р.


Для покращення якості послуг реабілітації МОЗ ініціювало розвиток 6 реабілітаційних центрів досконалості. На їх базі застосовуватимуть передові методики надання такого виду допомоги та навчатимуть фахівців із мультидисциплінарних реабілітаційних команд.


Центри досконалості розбудовують на базі реабілітаційних відділень, які володіють необхідними знаннями та досвідом надання допомоги мультидисциплінарною реабілітаційною командою.

«Сучасна, доказова, ефективна та доступна для всіх, хто її потребує, — такою ми бачимо реабілітаційну допомогу. Процес розбудови мережі реабілітаційних закладів триває. Серед них вже є ті, які демонструють чудові результати та застосовують найкращі практики, є осередками безцінного досвіду. Ми називаємо їх реабілітаційними центрами досконалості. Важливо масштабувати цей досвід, адже це питання якості медичних послуг. Тому на базі таких медзакладів буде відбуватися навчання мультидисциплінарних реабілітаційних команд. Крім цього, тут працюватимуть над впровадженням нових доказових методів реабілітації», — повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Тренінгові центри створюють у медзакладах, де:

 • сповідують цінності пацієнтоорієнтованої доказової реабілітації;

 • демонструють ефективну командну співпрацю в реальному клінічному середовищі;

 • мотивовані розвиватися та ділитися своїм досвідом і кращими практиками з мультидисциплінарними реабілітаційними командами з інших лікарень;

 • мають достатні кадрові та інфраструктурні ресурси;

 • мають оптимальне співвідношення фахівців з реабілітації до кількості пацієнтів;

 • надають реабілітаційну допомогу та отримують оплату від Національної служби здоров’я України відповідно до вимог реабілітаційних пакетів Програми медичних гарантій.

Також надзвичайно важливим аспектом є те, що медзаклади, в яких відбуватиметься навчання, повністю відповідають логіці реабілітаційних маршрутів. Отже, сприятимуть розвитку спроможної реабілітаційної мережі.


Фахівці з центрів досконалості обов’язково продовжуватимуть безперервний професійний розвиток. Для цього МОЗ оцінюватиме потреби і спроможності медзакладів за допомогою фахівців із кращих іноземних реабілітаційних центрів. Відтак — збиратиме з обраних реабілітаційних відділень потреби в освіті й відправлятиме мультидисциплінарні команди на навчання, у тому числі і за кордоном.


До участі в проєкті зі створення центрів досконалості вже запрошені:

 • відділення гострої дитячої реабілітації НДСЛ «Охматдит»;

 • Центр фізичної та реабілітаційної медицини КНП «Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради»;

 • відділення фізичної та реабілітаційної медицини КНП «Міська клінічна лікарня № 4 Дніпровської міської ради»;

 • відділення фізичної та реабілітаційної медицини КНП «Обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології Закарпатської обласної ради»;

 • Центр реабілітації Вінницької обласної клінічної психоневрологічної лікарні ім. акад. О.І. Ющенка;

 • нейрореабілітаційне відділення КНП «Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня».Comments


bottom of page