top of page

Французькі лікарі провели лекції по нейрорадіології для фахівців ОКЦНН

18 березня 2024Досвідом виконання ендоваскулярних втручань із лікарями Обласного клінічного центру нейрохірургії та неврології поділилися партнери із університетської клініки м. Лілль (Франція). Лікарі-практики Жан-Пєр Пруво, Емманюель Шабер із командою відвідали Нейроцентр, щоб оглянути умови та обладнання нашої лікарні й поділитися власними напрацюваннями.


Приємно, що європейські колеги відзначили оснащеність Нейроцентру. Зокрема мова про сучасний біпланарний ангіограф, який дозволяє виконувати найскладніші втручання на будь-яких судинах в організмі.До участі в зустрічі долучилися онлайн і колеги із Французького товариства нейрорадіології: Міріам Еджалі розповіла про причини та діагностику інсульту, а Франсуа Жу поділився практичними випадками, розповів про інструментарій та інновації в інтервенційній нейрорадіології.Наші лікарі зізнаються: надзвичайно цінно було поспілкуватися із колегами з колосальним досвідом в інтервенційній ендоваскулярній хірургії й розпитати, як вони діють в різних випадках, які інструменти та методи використовують.


Цей візит був ознайомчим, тож на сам кінець вирішили продовжити співпрацю у кількох напрямках:


  • Навчання з діагностичної нейрорадіології за участі представників Європейського товариства нейрорадіології (ESNR) і Французького товариства нейрорадіології (FSNR). Вони стосуватимуться обміну протоколами магнітно-резонансної томографії (МРТ), їхньою оптимізацією, а також обговорення складних випадків.

  • Створення програми для школи по тромбектоміях на основі французької моделі із Жульєном Бурелем та Франсуа Жу

  • Повторний візит інтервенційного нейрорадіолога, Емманюеля Шабера в Ужгород для виконання складних нейроінтервенційних випадків

  • Стажування молодих українських інтервенційних нейрорадіологів у лікарнях ФранціїComments


bottom of page