top of page

25% пацієнтів із розривом аневризми головного мозку навіть не встигають довезти до лікарні

Оновлено: 7 трав.


Патологія підступна ще й тим, що вона не має жодних симптомів і виявити аневризму можна або випадково під час інших обстежень, або уже коли вона розірветься.


Що ж таке ця аневризма? Пригадайте, як на старому футбольному м’ячі, коли стирався шар покришки, випирала камера. Аналогічний приклад – із повітряною кулькою: якщо у якомусь місці кульки є стоншення резини, то в тому місці вона стає випуклою. Те саме відбувається із нашими судинами і називається аневризмою.

Зазвичай аневризми виникають на розгалуженні великих кровоносних судин. Під високим тиском у цих судинах кров постійно вдаряється у їхню уражену стінку і призводить до розриву.


Науково доведено, що частіше аневризми виникають у жінок, курців та гіпертоніків. Також простежується генетична схильність. Проте єдиним доведеним фактором ризику РОЗРИВУ є куріння.


 Аневризма – це як бомба уповільненої дії. Вона може розірватися у будь-який момент. Якщо ви чи ваші близькі мають або мали аневризму, запишіться на консультацію нейрохірургів ОКЦНН. Кліпування аневризми допоможе зберегти якість життя.

Щоб записатися на прийом нейрохірурга, телефонуйте у будні за номерами: +38 (063) 866 38 68 (є Вайбер) або +38 (067) 521 60 72

Comments


bottom of page