top of page

Електроенцефалографія

Відео-електроенцефалографія (Відео-ЕЕГ) – основний метод обстеження пацієнтів із епілепсією та приступоподібними станами. Він виконується шляхом реєстрації електричної активності мозку з паралельним відеозаписом поведінки пацієнта.

Коли потрібно виконати ЕЕГ-обстеження?

Усі пацієнти з епілепсією потребують регулярних ЕЕГ-обстежень. Вони проводяться як із діагностичною метою, так і для контролю ефективності лікування та розгляду рішення про кінець терапії. Крім цього, дослідження виконується більшості хворим із станами, які можуть маскувати епілепсію, як-от порушення свідомості, приступоподібні стани тощо. Останні виникають майже у 50-ти відсотків людей протягом життя, однак вони не завжди виявляються епілепсією. Тому часто виникає потреба виключити можливість епілептичних нападів у випадку різних порушень свідомості. З цією метою проводять електроенцефалографію та інші допоміжні методи діагностики, які разом дозволяють визначити причину непритомності.

ЕЕГ також потрібна для відеофіксації нападів перед хірургічними втручаннями, які пов’язані з епілепсією.

 

Чому варто обрати ЕЕГ у нашому центрі?

Починаючи з 2012-го року в нашій клініці щорічно консультується близько 2000 пацієнтів із епілепсією та іншими приступоподібними станами, здійснюється від 1000 до 1500 ЕЕГ-обстежень, зокрема від 80-ти до 150-ти довготривалих відео-ЕЕГ моніторингів.

Часті запитання:

  • Як записатися на прийом?

Телефонуйте за номером телефону: +380 63 866 3868 (реєстратура Центру).

  • Скільки триває обстеження?

Звичайне обстеження триває 30 хвилин. Довготривале відео-ЕЕГ може здійснюватися від 12-ти годин, до декількох днів.

  • Коли виникає необхідність у довготривалому відео-ЕЕГ?

Якщо стандартна ЕЕГ (30 хвилин запису) не дає відповіді на питання виникнення епізоду непритомості, доцільно проводити довготривалий відео-ЕЕГ моніторинг. Адже найбільш важлива діагностична знахідка – фіксація нападу під час моніторингу.

bottom of page