top of page

Лікування больових синдромів обличчя (невралгій та геміфаціальних спазмів)

КНП «ОКЦНН» ЗОР — почав лікувати больові синдроми обличчя серед перших в Україні. Так, професор Володимир Смоланка у 1998 році виконав чи не першу в Україні мікроваскулярну декомпресію трійчастого нерва при невралгії трійчастого нерва. Відтоді 200+ пацієнтів із больовими синдромами обличчя отримали належне хірургічне втручання в стінах Обласного клінічного центру нейрохірургії та неврології.

 

Ми виконуємо мікроваскулярну декомпресію черепно-мозкових нервів, що є «золотим стандартом» лікування при таких патологіях:

  • невралгія трійчастого нерва;

  • невралгія язикоглоткового нерва;

  • невролгія під’язикового нерва;

  • геміфаціальний спазм

 

Додамо, що пацієнти з больовими синдромами обличчя та геміфаціальним спазмом часто роками безуспішно шукають допомогу, бо медикаментозне лікування допомагає лише тимчасово. Багато пацієнтів страждають від побічної дії медикаментів, які призводять до розсіяності та сонливості. Водночас, у разі вірної постановки діагнозу та виконання мікроваскулярної декомпресії відповідного нерву, ефект (зменшення больового синдрому або позбавлення геміфаціального спазму) досягається одразу після виконання хірургічного втручання.

Вже на третю післяопераційну добу більшість пацієнтів виписуються зі стаціонару та поступово повністю та назавжди припиняють прийом карбамазепіну або інших медикаментів, націлених на зменшення епізодів болю або спазму.

bottom of page