top of page

Як працює відділення фізичної та реабілітаційної медицини в Ужгороді


Черепно-мозкові, спінальні та мінно-вибухові ушкодження — з такими травмами звертаються пацієнти до відділення фізичної та реабілітаційної медицини Закарпатського обласного центру нейрохірургії та неврології. Про це Суспільному розповіла завідувачка Катерина Зінов’єва. За її словами, з 2014 року тут проводять реабілітацію для військових. Також лікують і цивільних. Більше про роботу відділення — у матеріалі Суспільного.


В Закарпатському обласному центрі нейрохірургії та неврології проводять реабілітацію військовим. Завідувачка відділення фізичної та реабілітаційної медицини Катерина Зінов’єва розповіла: приймають пацієнтів з різними травмами."Військові поступають до нас в лікарню з черепно-мозковими травмами, зі спінальними травмами різної важкості, а також шийні, грудні й поперекові відділи, також з мінно-вибуховими травмами та ураженнями периферичних нервів. Якщо ми говоримо про амбулаторну, а не стаціонарну форму лікування, то це є відновлення після переломів і мінно-вибухових уражень", — розповіла Катерина Зінов’єва.

Реабілітацією з пацієнтами займається мультидисциплінарна команда лікарів.

Суспільне Ужгород

"Мультидисциплінарну команду очолює лікар фізичної та реабілітаційної медицини. До складу входять: фізичний терапевт, ерготерапевт, терапевт мови й мовлення, психолог, психіатр, медична сестра, а також пацієнт, бо без нього не буде команди, та родичі пацієнта, тобто це всі люди, які працюють з пацієнтом для того, щоб покращити відновлення цього пацієнта", — розповіла завідувачка відділення.


За словами Катерини Зінов’євої, лікують військових з 2014 року.


До 2014 року з військовими досвіду не мали, а з 2014 року почали з ними працювати. Якщо ми говоримо про захисників і захисниць, то в нас лікувалися з Харкова, Кривого Рогу, Полтави, Івано-Франківська, а також з Миколаївської області, з Одеської області. Є в нас і з Закарпатської області, але це здебільшого амбулаторне лікування. Також були з Києва і Київської області, Житомирської області, з Дніпропетровської області, тобто з усієї України", — сказала Катерина.


Суспільне Ужгород

Лікують у Закарпатському обласному центрі нейрохірургії та неврології також цивільних. За словами Катерини Зінов'євої: реабілітація пацієнтів — це довготривалий процес.


Фізична терапія — це професія щасливих людей. Зазвичай, кажуть: «Хто найбільш щасливий? Це фізичні терапевти, бо вони бачать, як відновлюється пацієнт, на їхніх очах пацієнт починає ходити, рухатися", — розповіла Катерина Зінов’єва.


Суспільне Ужгород

Comments


bottom of page