top of page

Що потрібно знати про е-рецепт – МОЗ відповів на найбільш поширені питання українців

Із упровадженням електронного рецепта на всі рецептурні препарати з 01 квітня 2023 року питань виникає все більше, що цілком природньо, адже тепер ця норма пошириться на велику групу ліків, які вживають українці.

Отже, відповідаємо на найпоширеніші з них.

  1. На які ліки буде потрібен електронний рецепт? Електронний рецепт пошириться на всі зареєстровані в Україні лікарські засоби, що підлягають відпуску за рецептом лікаря. При цьому перелік рецептурних ліків не розширюється. Усі ліки, що й раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, можна буде отримати зокрема і за електронним рецептом.

  2. Чи будуть ще діяти паперові рецепти? Так, е-рецепт буде впроваджуватися поступово: за відсутності світла чи звʼязку у медичному закладі, лікар, як і раніше, зможе виписати вам рецепт на спеціальному паперовому бланку.

  3. Чи потрібно мати декларацію з сімейним лікарем для того, щоб отримати рецепт? Електронний рецепт можна буде отримати незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. Водночас пацієнт має бути обов’язково зареєстрований в електронній системі охорони здоров’я – це проста процедура, яку може швидко здійснити будь-який лікар.

  4. Які лікарі будуть виписувати е-рецепти? Виписати е-рецепт зможуть лікарі усіх спеціальностей державних, комунальних чи приватних клінік, або ж лікар-ФОП.

  5. Чи зможе лікар виписати рецепт на конкретну торгову назву ліків? Е-рецепт не містить торгових назв препаратів, а лише міжнародну непатентовану назву, іншими словами – діючу речовину. Так пацієнт самостійно приймає рішення щодо бренду лікарського засобу з відповідною діючою речовиною, відповідно до свого бюджету.

  6. Чи можна придбати меншу кількість ліків за рецептом, ніж призначив лікар? Так, ви зможете погасити електронний рецепт частково, тобто придбати меншу кількість ліків, аніж вам призначив лікар. Так ви зможете одноразово погасити рецепт на мінімальну кількість препарату (наприклад, блістер чи ампулу). При цьому повторно отримувати рецепт для відпуску залишку ліків не потрібно.

  7. Як отримати рецепт на ліки в сільській місцевості, де обмежений доступ до медичних послуг? Пацієнти у віддалених регіонах зможуть придбати рецептурні ліки за паперовим рецептом від фельдшера.

  8. Чи обовʼязково мати телефон, щоб отримати е-рецепт? У разі, якщо ви чи ваші близькі не маєте мобільного телефону, лікар надрукує спеціальну інформаційну пам’ятку з деталями призначення, номером та кодом для погашення рецепта в аптеці.

  9. Чи будуть діяти виключення на відпуск ліків на територіях, де ведуться бойові дії? Так, на період дії воєнного стану буде діяти виключення на придбання рецептурних ліків без рецепта лікаря в межах територіальних громад, які розташовані в районі проведення активних воєнних (бойових) дій.

  10. Як волонтери зможуть закупляти ліки для потреб воєнного часу? Військові адміністрації, підрозділи Збройних сил, а також залучені волонтерські та благодійні організації можуть закупляти рецептурні ліки оптово безпосередньо у дистрибʼюторів для потреб воєнного часу без рецепта.

5 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Що важливо знати пацієнтам про ліки?

За рівнем контролю всі ліки можна поділити на безрецептурні та рецептурні. Безрецептурні ліки – ті лікарські засоби, які ви можете придбати в аптеці без спеціального рецепта. Такі ліки зазвичай застос

Comments


bottom of page