top of page

У ЗОКЦНН з хворобою Паркінсона борються танцетерапією

11 квітня світ говорить про проблему людей із хворобою Паркінсона. У Закарпатському обласному клінічному центрі нейрохірургії та неврології про недуг не лише говорять, але й успішно з ним борються – щотижня проводять заняття танців.

Танцетерапія – це дієвий метод лікування, ефективність якого підтверджена доказовою медициною. Зараз на Закарпатті відомо про понад 700 випадків хвороби – і це лише офіційні цифри, пацієнти, про яких ми знаємо. Боротися з хворобою не просто можливо, але й важливо. Медикаментозне лікування – це лише частина результату, покращити його можна за допомогою руху.


Катерина Карпінська


Керівник обласного кабінету хвороби Паркінсона, лікар-невропатолог ОКЦНН Катерина Карпінська зауважує: «Танці покращують рівновагу, швидкість, плавність рухів. А музика дає ритм. Це не просто розваги – це доказова медицина. Хвороба Паркінсона зумовлена передчасним старінням певних клітин мозку, але нові клітини, які з’являються, можуть розвиватися. І коли ми починаємо вчити новий рух, стимулюємо розвиток нових клітин. Немає ліків, які могли би зупинити хворобу, але різного роду активність може сповільнити її. Є люди, які допомагають робити для наших пацієнтів хореографію безкоштовною. Просто приходьте і займайтеся. Будьте активними у фізичному, психологічному, соціальному плані і ви поборете проблему».

Хвороба трапляється як у 30-річних, так і у 80-річних. Звісно, частіші випадки у старшому віці.

Заняття з танців відбуваються щопонеділка о 14.00 у нашому нейроцентрі, а приїздять сюди з усієї області. Вивчають бальні танці: повільний вальс і ча-ча-ча – вони мають чіткий ритм і прості рухи.


Лікар ФК і спортивної медицини Катерина Зінов’єва пояснює, що «танці покращують почуття ритму. При хворобі Паркінсона в пацієнтів баланс і ритм втрачається. А ритмічні танці допомагають вирішити ці проблеми. Ми би хотіли, щоб про цю проблему чули і знали. Так, пацієнти важко ходять, важко розмовляють, іноді є тремор, вони навіть можуть втратити рівновагу і впасти, але люди мають знати і розуміти, що хвороба не обирає».

«Наші пацієнти мають велике бажання і це спонукає працювати», – каже хореограф Анна Шеверя. Тож запрошуємо до участі пацієнтів.

Алла Марчук,

Закарпатський обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології


19 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page