top of page

Ужгородський нейрохірург став одним із 10 учасників курсу складних краніальних доступів

10-13 вересня у швейцарському місті Женева тривав курс складних краніальних доступів (Cranial Hands–on Step II), одним із 10 учасників якого став українськи нейрохірург із ЗОКЦНН Володимир Смоланка (мол.).

Протягом 4 днів учасники на практиці навчалися виконувати складні мікрохірургічні та ендоскопічні доступи до патологій основи черепа.

Самі ж курси націлені на нейрохірургів, які працюють у високотехнологічних центрах, де є технічна можливість виконання складних хірургічних доступів та операцій при найскладніших патологіях головного мозку.


Як розповів Володимир Смоланка, досвід виявився для нього незабутнім: «Протягом чотирьох днів ми мали можливість вчитися у найкращих нейрохірургів Європи. Вони передавали нам свій досвід із лікування патологій головного мозку найскладніших локалізацій. Приємно відзначити, що переважну більшість показаних підходів я мав можливість бачити ще до відвідування курсів, адже у нашій клініці нейрохірурги виконують весь спектр операцій при патологіях основи черепа. Деякі з доступів я навіть виконував самостійно в операційній. Але можливість відточування вже набутих навиків та навчання нових на практиці – це надзвичайно корисний досвід! Адже курси надають можливість не лише навчатися у провідних спеціалістів та переймати їхні техніки, але й більш детально ознайомитися з анатомією ділянок головного мозку та основи черепа».

Нагадаємо, що нейрохірурги ОКЦНН Володимир Смоланка (мол.) та Еммануель Окоро вже відвідували курс основ краніальної хірургії Basic Cranial Surgery Course, Cranial Hands-on Step I, на яких власним досвідом виконання краніальних доступів уже два роки поспіль ділиться ужгородський нейрохірург проф. Володимир Смоланка.

Алла Марчук, Закарпатський обласний центр нейрохірургії та неврології

18 переглядів0 коментарів

Comentarios


bottom of page