top of page

Історія Сергійка Попадича з Ужгорода

Оновлено: 23 лист. 2023 р.

06 вересня 2022

Сергійкові 21. Він уже молодий чоловік, однак для тітки, волонтерів та тих небайдужих, хто йому допомагає, він досі не Сергій, а саме Сергійко. Його дитинство різко закінчилося втратою всієї сім’ї, а юність стала боротьбою за власне життя. Із 16 років він бореться з раком. Наприкінці серпня нейрохірург КНП «Обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології» Андрій Смоланка прооперував Сергійка. Для хлопця це була вже сьома операція і зараз він критично потребує протонної терапії за кордоном.


«Я борюся з пухлиною вже 5 років. Шість операцій в Україні та в Австрії, промені, хімія не дали ефекту, — розповідає Сергій Попадич. — У серпні знову з’явилися болі від попереку аж до ікор ніг, біль посилювався й останні 2 тижні я спав по 2-3 години на добу. Знеболення вже не допомагало. Уже не всі лікарі готові братися за операцію, а Андрій Володимирович Смоланка погодився — потрібно було терміново оперувати. Операція припала на мій День народження».

Сергій перед операцією. Фото із мережі Фейсбук

«Ситуація в Сергійка досить складна, менінгіома злоякісна, росте, — коментує лікар-нейрохірург, директор ОКЦНН Андрій Смоланка. — Сам випадок унікальний тим, що статистично злоякісними бувають лише 5% менінгіом. Крім того, настільки низько в спинно-мозковому каналі, у так званому кінському хвості, менінгіоми зустрічаються так само вкрай рідко. Насправді нейрохірург за все своє життя може не побачити пацієнта зі злоякісною менінгіомою на рівні кінського хвоста — настільки це рідкісне захворювання. Пухлина тісно зрослася з навколишніми нервами через численні операції. Тому повністю її видаляти небезпечно — можна пошкодити нерви і молодий чоловік матиме порушення руху ніг та проблеми з функціонуванням тазових органів. Це пряма загроза глибокої інвалідизації, тож гаяти час не можна. До того ж у пухлину стався крововилив, який і спровокував нестерпний біль».

Протягом 6 годин лікарі видаляли пухлину. Нейрохірург пояснює, що технічно радикально видалити увесь утвір можливо, однак у такому випадку пацієнт би гарантовано стикнувся з втратою дієздатності тазових органів та ніг. Через це прийняли рішення видаляти все, що можливо, без ризику для функцій організму.

«У підсумку ми видалили близько 70-80% пухлини, — констатує Андрій Смоланка. — Операція минула добре, болі Сергія більше не турбують, уже самостійно ходить і посміхається. Ми дали шанс на життя цьому хлопцю. За правильного лікування з імовірністю 80% він зможе жити повноцінно. Зараз усе залежить від протонної терапії. Вона не знищить пухлину, але є шанс, що зупинить чи уповільнить її ріст і симптомів не виникатиме. З часом, найімовірніше, будуть потрібні ще операції, але можливо, до того часу з’являться нові методи лікування».

Сергій після операції. Фото із мережі Фейсбук

Також адміністрація Нейроцентру прийняла рішення посприяти в лікуванні хлопця. «Ми знаємо, наскільки в Сергія складна ситуація — з рідних у нього лише тітка, він переніс уже 7 операцій та важке лікування, яке не подіяло, — тому зі свого боку забезпечили йому безплатну послугу інтраопераційного нейрофізіологічного моніторингу, який і дозволив провести оперативне втручання максимально безпечно для нервової системи. Також ми надіслали біоматеріали Сергія на якісну гістологію до одного з найвідоміших гістологів світу у Німеччину. Те, що пухлина злоякісна — сумнівів нема, але раптом виявиться, що це не менінгіома?» — каже директор Нейроцентру.

Сам Сергійко Попадич каже: «Лікарі ОКЦНН зробили все можливе — дали мені шанс на життя. Але обладнання для проходження протонної терапії в Україні немає. Ми шукаємо клініку за кордоном, де погодяться продовжити моє лікування. Але один курс коштує від 60 до 80 тисяч євро і невідомо, скільки таких терапій буде потрібно».

Боротися за життя Сергійкові допомагає тітка, волонтери та знайомі, а у Фейсбуці є Група допомоги Попадич Сергійку, де можна дізнаватися про стан здоров’я хлопця та долучатися до збору коштів на лікування.

Обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології

96 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page