top of page

Історія матушки Ірини з Мукачева

Оновлено: 23 лист. 2023 р.

27 липня 2022


Це — матушка Ірина. В одній із лікарень області їй діагностували остеохондроз та порадили займатися спортом, відтискатися, робити нахили тулуба тощо. Після таких навантажень легше не ставало. І коли вона підняла кількалітрову кастрюлю, відчула, як у хребті щось защемило, стало складно дихати.


Кілька рентгенів нічого не показали й лише на МРТ з’ясувалося, що є перелом. Тоді Ірину направили до Обласного клінічного центру нейрохірургії та неврології.


«Це була одна з найскладніших наших пацієнток. Локалізація перелому була у верхньогрудинному відділі хребта і був дуже високий ризик, що пацієнтка в майбутньому не зможе ходити. Також до перелому додався певний утвір, який ми виявили при дообстеженнях. Річ у тім, що біопсія не дала чіткої відповіді, що це за утвір — патологічних клітин, що свідчили б про пухлину, не висіялося. Тому ми готувалися до довготривалої 8-10-годинної операції з видалення об’ємного утворення і стабілізації хребта. Це, своєю чергою, теж серйозний виклик, бо через малу вагу пацієнтка мала високий ризик великої постійної дифузної крововтрати. На щастя для пацієнтки, виявилося, що це не пухлина, а лише постзапальні зміни, які після видалення потребували дренажної системи. Тому операція тривала близько 4-5 годин», — розповідає лікар-нейрохірург Олена Кожушана.

Під час операції

Ірина з тих унікальних пацієнтів, для операцій яким ми використовуємо cell-saver — спеціальний апарат, що мінімізує ризик від великих крововтрат.


Директор КНП «Обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології» ЗОР Андрій Смоланка був одним із трьох хірургів пані Ірини. Пояснює: «Сell-saver з англійської буквально перекладається як рятівник клітин. Цей апарат ми замовляли з Києва спеціально для пацієнтки. Він відсмоктує кров із рани і пропускає через фільтр, щоб відокремити еритроцити. Тоді кров пацієнта готова до переливання йому ж. Бо власна кров завжди безпечніша за донорську. Всі розхідні матеріали до апарата одноразові, тож за безпеку пацієнти спокійні».

cell-saver

Аби зберегти повноцінне життя пацієнтки, потрібно було встановити спеціальну фіксуючу систему. Її встановив завідувач відділення нейротравми та спінальної хірургії, нейрохірург Олександр Сечко.


Лікар каже: «Завдяки встановленню фіксуючої системи пацієнтка змогла підводитися після тривалого лежання. Стабілізація хребта надала їй повну свободу рухів. Зараз вона без болю вільно рухається й повертається до звичного життя».

Завдяки злагодженій та професійній роботі команди хірургів, анестезіологів, медсестер уже через 5 днів після операції Ірина почала сідати і робити перші за 2 місяці кроки.


Матушка Ірина каже: «Хочу подякувати лікарям ОКЦНН. Це дар від Бога. Вони роблять добро з Божов помощью. Тут усі, начиная від санітарки, закінчуючи Андрієм Смоланкою, Оленою Кожушаною, Олександром Сечком та всіма моїми лікарями, мають таку любов, таку повагу до своїх пацієнтів! І тепер я жива та сиджу перед вами. Бо був ризик, що я не зможу ходити. А зараз я можу сама вийти з лікарні і їхати додому».


Обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології

49 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page