top of page

Історія пані Ганни з Тячівщини

Оновлено: 23 лист. 2023 р.

26 листопада 2022


Порушена координація, оніміння частини тіла, підвищений артеріальний тиск та різкий головний біль — із такими симптомами пані Ганна звернулася до одного з медзакладів Закарпаття. Після комп’ютерної томографії у жінки запідозрили ішемічний інсульт та направили на МРТ. Однак обстеження в Обласному клінічному центрі нейрохірургії та неврології показало, що симптоми викликає не інсульт. У жінки пухлина. 


Донька пані Ганни розповідає: «2 роки тому в мами з’явилися головні болі. Вона, як і всі, пила знеболювальні таблетки, а біль проявлявся все сильніше. Через рік почалися сильні болі. Вона не хотіла обстежуватися — лише міряла тиск. Останні 3-4 місяці перед операцією болі різко посилилися і почалися проблеми з координацією, тягнуло то на праву, то на ліву сторону, вона могла впасти, були проблеми з пам’яттю — іноді навіть нас не впізнавала, своїх дітей та онуків».

«Під час МРТ-обстеження ми виявили у пані Ганни пухлину, яка тиснула на мозочок — структуру головного мозку, яка відповідає за координацію рухів, — пояснює нейрохірург ОКЦНН Володимир Смоланка (мол.). — Пухлина перекривала шляхи відтоку спинно-мозкової рідини і викликала гідроцефалію — простіше кажучи, відбувалося надлишкове накопичення рідини у мозку, яка, найімовірніше, й провокувала головні болі та порушення пам’яті. Тому наші неврологи рекомендували пацієнтці негайно проконсультуватися з нейрохірургом. Оскільки наш медзаклад спеціалізується саме на нейрохірургії та неврології, і в нас на місці завжди є відповідні фахівці, пані Ганна зустрілася зі мною того ж дня. Це важливо, бо в лікарнях, де немає нейрохірурга, очікування консультації може розтягнутися на кілька днів. У такому випадку пацієнтам чи їхнім родичам доводиться додатково звертатися до нас або неврологи закладу, де лікується пацієнт, викликають нашого ургентного нейрохірурга. Не завжди хвороби дають людям час, у випадку пані Ганни зволікати не можна було».

Графік операцій Обласного клінічного центру нейрохірургії та неврології щільний, розписаний на 2-3 тижні наперед. Лише у 2021 році ми провели понад 1500 операцій, у 2022 цей показник буде ще вищим. Однак пацієнтів, що мають ризики різкого погіршення стану, ми намагаємося прооперувати якомога швидше та вносимо у графік операцій позапланово.

«Ми позапланово включили пані Ганну в графік операцій та виконали тотальне видалення пухлини — менінгіоми, — каже Володимир Смоланка (мол.). — Це доброякісна пухлина. Вона росте з оболонки, що вкриває мозок, і відтискає тканину мозку, але не вростає у неї. Тому за умови повного видалення переважна більшість менінгіом не потребують ніякого подальшого лікування — достатньо щорічного МРТ-контролю для спостереження ділянки операції. Складність саме цього новоутворення полягала в тому, що воно проросло у венозний синус — це такі внутрішньо черепні структури, що забезпечують відтік крові від головного мозку. Пухлини, що сполучені з венозним синусом, важко видаляти, бо є ризик вираженої кровотечі. Але завдяки високоточному інтраопераційному мікроскопу, мікрохірургічному інструменту та ультразвуковому аспіратору в нашій лікарні ми можемо безпечно видалити повністю такі утворення без виникнення виражених кровотеч».

Уже через 4 дні після хірургічного втручання пані Ганна повернулася додому в задовільному стані без наростання неврологічних симптомів.

Донька пацієнтки ділиться: «Раді, що знайшли такого чудового лікаря Володимира Володимировича Смоланку. Після операції вже минуло 3 місяці — мама добре почувається, голова не болить. Ми думали, що будуть проблеми з координацією, але все добре. А найприємніше — вона знову впізнає нас, своїх рідних». 

Пресслужба Обласного клінічного центру нейрохірургії та неврології


239 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page