top of page

Професор Володимир Смоланка став лектором конференції з хірургії стовбура головного мозку

2019 рік для ужгородських нейрохірургів розпочався насичено: з 8 по 11 січня у швейцарському Цюриху відбулася конференція з хірургії стовбура головного мозку – Brainstorm on Brainstem, де власним досвідом ділився наш нейрохірург вищої категорії професор Володимир Смоланка.

Провідні нейрохірурги США, Канади, Бразилії, Аргентини та більшості країн Європи з’їхалися до Швейцарії, аби обмінятися досвідом та почути про напрацювання своїх іноземних колег. Побували там і лікарі нашого центру – проф. Володимир Смоланка та кандидат медичних наук Андрій Смоланка. Варто зауважити, що професор Смоланка став єдиним запрошеним лектором-представником країн Центральної та Східної Європи. Він поділився власним досвідом лікування пухлин стовбура головного мозку, який налічує 66 випадків протягом останніх 10 років.

«Як з’ясувалося, наш досвід – один із найбільших в Європі. За дні роботи конференції ми переконалися, що лікування патології стовбура мозку в ОКЦНН відбувається відповідно до всіх сучасних стандартів (з активним застосуванням всіх модальностей нейрофізіологічного моніторингу та мікрохірургічної техніки), а наші результати відповідають рівню найкращих клінік світу», – розповідає Андрій Смоланка.


Володимир Іванович зауважує: «Хірургічне лікування уражень стовбура головного мозку – в числі найскладніших та найбільш ризикованих операцій у медицині. Це обумовлено тим, що стовбур мозку – надзвичайно компактна структура, яка містить у собі життєво важливі центри серцевої та дихальної діяльності, ядра практично всіх черепних нервів, а також рухові та чутливі шляхи, що з’єднують кору головного мозку зі спинним мозком. У зв’язку з цим, багато хворих з патологією стовбура мозку отримують відмову у різних клініках України. Проте за умови ідеального знання анатомії та “безпечних ділянок” входу в стовбур, відповідного досвіду хірурга, а також наявності інтраопераційного нейрофізіологічного моніторингу, який дозволяє мінімізувати ризик післяопераційних ускладнень хірургія стовбура є можливою».

Алла Марчук,

Закарпатський обласний центр нейрохірургії та неврології

3 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page