top of page

Перший курс циклу “Безпечна хірургія з використанням інтраопераційного нейрофізіологічного моніторин

Команда ОКЦНН започатковує цикл навчальних курсів “Безпечна хірургія з використанням інтраопераційного нейрофізіологічного моніторингу”. Даний цикл складатиметься з 3-4 щорічних кусів тривалістю 2 дні, які будуть присвячені різним напрямкам нейрохірургії. Теоретична частина (1 день курсу) включає лекції, які будуть проводити фахівці з провідних клінік Європи та Північної Америки, що є лідерами думок за тематикою курсу. Практична частина (2 день курсу) – робота в операційній ОКЦНН та навчання на прикладі “живої” хірургії. Цільовою аудиторією даного циклу є лікарі нейрохірурги, нейрофізіологи та анестезіологи. Вважаємо, що найкращим є відвідування курсу командою з 3-х лікарів різних спеціальностей для навчання злагодженої роботи.


3-4 листопада відбувся перший курс циклу, присвячений спінальній нейрохірургії. Курс відвідало більше 30 учасників, в тому числі лікарі з Інституту нейрохірургії ім. акад. Ромаданова (м. Київ), Івано-Франківської обласної клінічної лікарні, 8-ої клінічної міської лікарні м. Львова, 11-ої клінічної міської лікарні м. Одеса, лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя, а також Донецької обласної травматологічної лікарні (м. Лиман). Теоретична частина проходила у Залі вченої ради ректорату Ужгородського національного університету. Лікар-нейрофізіолог Ланджун Гуо з Університетської клініки Сан-Франциско (США) була запрошена, щоб поділитись своїм досвідом організації служби нейрофізіологічного моніторингу в США, а також прочитала лекції по використанню ІОНМ в спінальній хірургії та анестезіологічному забезпеченні операцій з ІОНМ. Лікарі ОКЦНН також прочитали чотири лекції для учасників курсу, а саме: “Анатомія спинного мозку” (Смоланка В.В.), “Хірургічне лікування інтрамедулярних пухлин спинного мозку” (Смоланка А.В.), “Особливості застосування ІОНМ без навігаційної системи” (Герасименко О.С.) та “Реабілітація пацієнтів після спінальних операцій” (Зінов’єва К.О.).


Другий день курсу відбувався в операційній ОКЦНН. Було проведено три хірургічні втручання з допомогою інтраопераційного моніторингу : видалення інтрамедулярної пухлини на рівні Th9-Th10, резкція екстрамедулярної пухлини на рівні Th4, а також декомпресивна ламінектомія з міжтіловим корпородезом L4-S1. Під час хірургічних втручань лікарі ОКЦНН на практиці демонстрували учасникам курсу злагоджену командну роботу нейрохірурга, нейрофізіолога та анестезіолога


Нейрохірург Інституту нейрохірургії ім. акад. Ромоданова (м. Київ) Руслан Аксьонов зазначає: “Інтраопераційний нейромоніторинг стає невід’ємною складовою в практиці нейрохірурга та надає можливість вберегти пацієнта від можливих неврологічних порушень після операції, прискорити реабілітаційний період. Набути досвіду використання інтраопераційного нейромоніторингу можливо в багатьох провідних клініках світу. Однак, вдвічі приємніше, коли такий досвід вже мають наші колеги у Ужгороду, які запрошують до себе і раді поділитись знаннями. Програма була насичена, структурована та повноцінно розкрила основи нейрофізіології, нейроанатомії та практичні аспекти. Запрошена гість Lanjun Guo з радістю поділилась своїми знаннями та досвідом, та після довготривалих лекцій відповіла на чисельні запитання слухачів. Був приємно здивований можливістю відвідати операційну ОКЦНН, так як, на мою думку, найкраще що може бути після отриманих теоретичних знань – відпрацювання в операційній. Цікаві відібрані кейси, якісна апаратура, гарно оснащена операційна, налагоджена робота між нейрохірургом, анестезіологом і нейрофізіологом – все це робить курси корисними, як для нейрофізіологів так і для нейрохірургів. Щиро дякую організаторам курсів, лекторам, та з нетерпінням чекаю на наступні курси.”

33 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page