top of page

Перший в Україні майстер-клас із хірургії стовбуру головного мозку провели в Ужгороді (ВІДЕО)

У рамках дводенного майстер-класу з нейрохірургії ужгородські нейрохірурги продемонстрували техніку видалення трьох пухлин складної локалізації з допомогою інтраопераційного нейрофізіологічного моніторингу

Близько 30 нейрохірургів з Києва, Львова, Вінниці, Луцька, Миколаєва, Полтави та Молдови відвідали майстер-клас та мали можливість ознайомитись з теоретичними аспектами та практичними техніками видалення найскладніших пухлин нервової системи, зокрема стовбуру головного мозку, IV шлуночка та спинного мозку. Лекції з анатомії та доступів до пухлин головного та спинного мозку, підкріплені онлайн-трансляцією з операційного залу з коментарями хірургів ОКЦНН дали можливість покращити колегам з різних міст України свої знання та навички.

Нагадаємо, що хірургічне лікування уражень стовбура головного мозку – в числі найскладніших та найбільш ризикованих операцій у медицині. Саме спеціалісти Центру нейрохірургії та неврології м.Ужгорода мають чи не найбільший досвід лікування подібних патологій. Зокрема, професора Володимира Смоланку запрошують поділитись своїм досвідом колеги з Європи


Андрій Смоланка зазначає: «Хірургія стовбура мозку є одним з найбільших викликів в нейрохірургії. На сьогоднішній день в ОКЦНН виконано близько 100 хірургічних втручань з приводу видалення пухлин та каверном стовбура головного мозку. Наш досвід лікування даних патологій є найбільшим в Україні. Надзвичайно важливим елементом при втручаннях на стовбурі мозку є мультимодальний нейрофізіологічний моніторинг, який дозволяє мінімізувати ризик виникнення нового неврологічного дефіциту. Вже більше чотирьох років ми маємо злагоджену команду нейрохірурга та нейрофізіолога, а також все необхідне обладнання для виконання таких операцій. Так як цей досвід є унікальним для нашої країни ми вирішили провести навчальний курс спільно з Центром хірургічних інновацій. Варто відмітити, що це був перший курс “живої” нейрохірургії в Україні. Плануємо проводити дані курси регулярно з різних актуальних питань в яких маємо значний досвід (наприклад, хірургічне лікування епілепсії, хірургічні доступи до основи черепа, мікросудинна нейрохірургія тощо)»


Важливим аспектом курсів стала техніка виконання інтраопераційного нейрофізіологічного моніторингу. Адже саме наявність нейрофізіолога та якісного обладнання дозволяє виконувати надскладні операції на головному та спинному мозку та мінімізувати ризик незворотнього ушкодження важливих зон, які відповідають за утворення та проведення імпульсів від головного мозку та тіла та у зворотньому напрямку. В Ужгороді досвід нейрофізіологічного моніторингу успішно використовують вже декілька років поспіль, і переконані, що цей спосіб є найбільш ефективним для запобігання ускладнень та повернення пацієнтів до нормального життя.

6 переглядів0 коментарів

Commentaires


bottom of page