top of page

Невралгія трійчастого нерва

Невралгія трійчастого нерва — захворювання, яке проявляється больовими відчуттями в ділянці обличчя, зазвичай з одного боку. Типова невралгія має специфічну локалізацію та характер болю, що дозволяє запідозрити недугу з відносною легкістю.

Клінічні прояви

Типова невралгія трійчастого нерва має класичну клінічну картину:

  1. напади вираженого, струмоподібного, стріляючого болю, які тривають декілька секунд або хвилин. Часто цей біль провокують дії, як-от кліпання, жування, дотик, чищення зубів, а також контакт шкіри обличчя з холодним повітрям.

  2. біль поширюється в одну або більше гілок трійчастого нерва: у ділянку ока, верхньої та нижної щелепи.

Причини виникнення

Найчастішою причиною появи больових імпульсів є так званий нейроваскулярний конфлікт – стискання трійчастого нерва розташованою поряд із ним судиною. Для його виявлення необхідно виконати МРТ головного мозку у спеціальному тонкозрізовому режимі CISS або FIESTA.

Лікування

  1. Медикаментозне: призначення карбамазепіну для зменшення частоти нападів болю. З часом використання препарату веде до розвитку звикання, що змушує пацієнтів постійно збільшувати його дозу.

  2. Хірургічне: найефективнішим є проведення мікроваскулярної декомпресії трійчастого нерва. При правильно виконаній операції покращення наступає відразу. Більше 75% пацієнтів позбуваються больового синдрому назавжди, а у 15% він повертається не раніше, ніж через 3 роки та контролюється прийомом медикаментів у менших дозах.

Записатися на консультацію лікарів Обласного клінічного центру нейрохірургії та неврології ви можете за телефонами: +38 (067) 521 60 72 +38 (063) 866 38 68

646 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Аневризми судин головного мозку

Аневризма судин головного мозку — це вип’ячування стінки артерії у вигляді мішка зі стоншеною судинною стінкою. Розрив аневризми викликає крововилив під арахноїдальну оболонку мозку та потребує невідк

Епілепсія

6 мільйонів людей у Європі страждають від епілепсії — це одне з найбільш поширених захворювань нервової системи. У 70% випадків епілептичні напади можна зупинити за допомогою медикаментів. Але, на жал

Дитяча нейроонкологія

Пухлини нервової системи становлять 20-25% усіх діагностованих новоутворів у дітей (Liu, 2020). Частота виявлення пухлин серед дитячого населення коливається від 2.9 (Європа) до 5.1 (США) на 100 тис.

Commentaires


bottom of page