top of page

Наші спеціалісти побували на ХІІ Європейській конференції з хірургії основи черепа у Варшаві

З 19 по 21 квітня у польському місті Варшава відбулася ХІІ Європейська конференція з хірургії основи черепа, яку відвідали й наші спеціалісти.

Близько п’яти сотень учасників з різних куточків світу зібралися у столиці Польщі, аби вдосконалити знання із хірургії основи черепа. З-поміж них – семеро українських лікарів. Закарпатський обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології представили троє спеціалістів: нейрохірурги Андрій Смоланка і Тарас Гаврилів та лікар-оториноларинголог Віталій Лешак.

У рамках конференції мова йшла про взаємодію нейрохірургів та оториноларингологів у лікуванні патології глибинних відділів головного мозку. Доповіді учасників здебільшого були присвячені малоінвазивному ендоскопічному лікуванню цього типу патологій.

“Більшість доповідей полягала у демонструванні відеозапису ендоскопічних оперативних втручань з коментарями автора. Для мене найцікавішим було почути доповіді колег із Університету Піттсбурга (Пенсильванія) Карла Снейдермена та Пола Гарднера, яких вважають провідною нейроендоскопічною групою. Крім того, цінно почути різні точки зору на хірургію основи черепа провідних ЛОР-спеціалістів, як-от: Маріо Санна, П’яченца; Казимір Н’ємчик, Варшава; Майкл Глісон, Лондон. Між лекціями у нас із колегами відбувалися продуктивні дискусії з обговоренням нюансів ендоскопії основи черепа та складних клінічних випадків з власної практики, тож є над чим думати й після завершення конференції”, – розповів Тарас Гаврилів.

Варто додати, що в нашій клініці активно практикують ендоскопічні методи лікування патологій головного мозку. Так, ще у 2016 році було створено ендоскопічну групу спеціалістів, до якої увійшли проф. В.І.Смоланка, к.мед.н. А.В.Смоланка, Т.С.Гаврилів та В.І.Лешак. У період з 2016 по 2018 роки було успішно проведено більше 60 малоінвазивних ендоскопічних втручань при різноманітних патологіях основи черепа та головного мозку: аденомах гіпофізу, краніофарингіомах, хордомах скату, різноманітних кистах, для лікування гідроцефалії.

Алла Марчук, Закарпатський обласний центр нейрохірургії та неврології

2 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page