top of page

Лікарі ОКЦНН поділилися досвідом хірургії епілепсії та гриж хребта із колегами-неврологами


на фото Володимир Смоланка (мол.) під час доповіді

Цими вихідними лікарі Обласного клінічного центру нейрохірургії та неврології взяли участь у науково-практичній конференції Обласного товариства неврологів Закарпаття «Проблеми діагностики та лікування нервової системи в кризовий період», що відбулося у с. Синевирська Поляна. Там наші нейрохірурги Володимир Смоланка (мол.), Олександр Сечко, нейрохірург-нейрофізіолог Ольга Герасименко та невролог-епілептолог Тарас Студеняк поділилися з колегами власними напрацюваннями з лікування епілепсії та кил міжхребцевих дисків.


Володимир Смоланка і Тарас Студеняк розповіли колегами про успішну реалізацію епілептичної служби та служби хірургії епілепсії в межах закладу КНП «Обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології» ЗОР. Це допомагає покращити результат лікування епілепсії для пацієнта: після консультації невролог за потреби направляє пацієнта на консультацію нейрохірурга. Відтак покази до хірургії вивчає мультидисциплінарна команда у складі невролога, нейрохірурга, радіолога, нейрофізіолога, нейропсихолога, терапевта мови та мовлення. Коли клінічні дані пацієнта опрацьовує не одноосібно нейрохірург або епілептолог, а команда вузькопрофільних спеціалістів, це дозволяє визначити безпечність хірургії, адже втручання у деякі ділянки мозку несе ризик порушення рухових, мовленнєвих та інших функцій організму. Таким чином хірургія епілепсії стає максимально ефективною та безпечною для пацієнтів. Із червня раз на місяць команда ОКЦНН збирається для детального обговорення доцільності хірургічного втручання у кожному окремому випадку епілепсії, а також оцінює результати лікування вже прооперованих пацієнтів. Наш клінічний центр — єдиний в Україні, де є така злагоджена команда для лікування епілепсії.


Тарас Студеняк під час доповіді

Також лікарі розповіли про новації в хірургічному лікуванні симптоматичної епілепсії. У близько 40-50% випадків, коли пацієнти мають фармакорезистентність до протисудомних препаратів, їм можна допомогти хірургічно за наявності кваліфікованої команди, яка зможе виявити вогнище епілепсії та видалити його. У близько 70% випадків це дозволить позбавити пацієнта судомних нападів та зняти його з протисудомної терапії назавжди.


Про можливості мультимодального інтраопераційного нейрофізіологічного моніторингу у нейрохірургії органічної епілепсії зі збереженням функцій головного мозку розповіла нейрохірург-нейрофізіолог Ольга Герасименко. Під час хірургічного втручання Ольга Герасименко стежить за тим, у які функціональні ділянки мозку заходять нейрохірурги, та контролює видалення епілептогенної пухлини, щоб функції головного мозку не постраждали. Також лікарка поділилася з колегами історією про шлях становлення та розвитку у сфері інтраопераційного нейрофізіологічного моніторингу, який наш клінічний центр впровадив першим в Україні на такому високому рівні. Розповіла й про те, що ця опція дає пацієнтові і чому хірургію епілепсії необхідно проводити саме з моніторингом.


Виступ Ольги Герасименко

Під час засідання нейрохірург ОКЦНН Олександр Сечко розповів також про сучасні методи лікування та покази до хірургічного лікування кил міжхребцевих дисків поперекового хребта. Часто пацієнти не знають, що близько 90% гриж можна лікувати без хірургічного втручання та зменшувати больові синдроми. До хірургії є лише 3 абсолютні покази: наявність тазових порушень — втрата контролю над сечовипусканням, прогресуюча слабкість у кінцівках, неефективність консервативного лікування протягом 4-6 тижнів. В інших випадках лікувати грижі можна медикаментозно.


Доповідає Олександр Сечко

Обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології

18 переглядів0 коментарів

Comentários


bottom of page