top of page

Лікарі ОКЦНН побували на Basic Cranial Surgery Course

20-23 листопада 2018 року в місті Брно (Чеська Республіка) пройшов 2-й курс основ краніальної хірургії (Basic Cranial Surgery Course).

Курси відбуваються за підтримки тренувального комітету Європейської асоціації нейрохірургічних товариств та навчають виконувати основні доступи до внутрішньочерепних патологій: при черепно-мозковій травмі, пухлинах головного мозку, аневризмах судин головного мозку, для лікування невралгій трійчастого, язикоглоткового нервів та геміфаціального спазму.

Одним із тренерів-хірургів уже другий рік поспіль є ужгородський професор В. І. Смоланка. Володимир Іванович продемонстрував учасникам технічні нюанси серединного субокципітального доступу до структур задньої черепної ями. Цей доступ є критично важливим для видалення надскладних патологій, як-от: пухлини IV шлуночка, дорзальної поверхні стовбуру головного мозку та пінеальної ділянки, а також для лікування аномалії Арнольда-Кіарі.


Серед 20 учасників Україну представляли двоє ужгородських лікарів: лікар-інтерн 3 року навчання В. В. Смоланка та клінічний ординатор ОКЦНН Еммануель Окоро.

Учасник курсів Володимир Смоланка зауважує, що ці курси є одними з кращих, які він відвідував: «Тут лікарі мають можливість навчатися основ краніальної нейрохірургії у найкращих. Особливо корисною для мене була можливість удосконалити свої навички у дисекції Сільвієвої щілини, виконанні скроневої лобектомії, міжпівкулевих доступів, маніпуляції в ділянці хребтової артерії при доступах до задньої черепної ями. Крім того це нагода поспілкуватися з медиками з інших країн. Мені справді приємно вкотре переконуватися, що навички та знання резидентів ОКЦНН нічим не поступаються тим, що знають і вміють закордонні колеги».

Еммануель Окоро також відзначає користь курсів: «Викладачі якісно подавали навчальний матеріал, а кожна дисекція давала нові знання та вміння. Звичайно, хотілось якомога більше часу провести у анатомічній лабораторії та дослідити всі анатомічні структури головного мозку, уявити всі складні шляхи, що проходять у різних його ділянках, препарувати кожну судину окремо. І за 3 дні курсу значну частину цього ми виконали. Я вважаю, що кожен нейрохірург-початківець зобов’язаний відвідувати подібні курси для якісного професійного розвитку».

Алла Марчук, Закарпатський обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології

4 перегляди0 коментарів

Commentaires


bottom of page