top of page

Лікарі ОКЦНН ділилися досвідом у галузі дитячої нейрохірургії на конгресі в Ізраїлі

Найважливіші та найвимогливіші пацієнти – діти. Дитяча нейрохірургія в Обласному клінічному центрі нейрохірургії та неврології має 10-річну історію. Своїми знаннями й навиками наші лікарі ділилися з колегами на 46 конгресі Міжнародної організації дитячої нейрохірургії (International Society for Pediatric Neurosurgery, ISPN. Відбувся конгрес на початку жовтня в Тель-Авіві, Ізраїль.

Конгрес згуртував близько двох сотень учасників із різних країн світу, з них семеро – українці. ОКЦНН представили нейрохірурги Т. Гаврилів, А. Смоланка та О. Сечко, а також операційна медсестра та студентка медичного факультету ДВНЗ “Ужгородський національний університет” В. Данко.


Українські нейрохірурги з проф. Шломі Константіні, головою організаційного комітету з’їзду


Зокрема наші лікарі представили такі доповіді:

  1. Хірургічне лікування пухлин стовбуру головного мозку у дітей: наш 10-річний досвід / Surgical Treatment of Pediatric Brainstem Glial Tumors: A Single-Centre Ten Year Experience (А.Смоланка).

  2. Пілоцитарні атроцитоми у дітей: підхід до лікування / Pediatric pilocytic astrocytomas: comprehensive treatment approach (Т. Гаврилів).

  3. Ендоскопічна тривентрикулостомія у дітей: медсестринські аспекти / Pediatric endoscopic third ventriculostomy from a nursing perspective (initial single-center experience) (В.Данко).


Вікторія Данко ділиться досвідом виконання ендоскопічної тривентрикулостомії в ОКЦНН м.Ужгорода


Лікар-нейрохірург Андрій Смоланка розповідає: «Лікування пухлин стовбуру головного мозку в дітей є однією з найскладніших для лікування патологій, адже стовбур мозку відповідає за життєво важливі функції організму (дихання, серцебиття), забезпечує зв’язок півкуль головного мозку зі спинним мозком (тобто, відповідає за рухи та чутливість у кінцівках) та містить у собі ядра переважної більшості черепних нервів (відповідають за рухи очей, рухи та чутливість обличчя, функцію ковтання і т.д.). Операції на стовбурі головного мозку вимагають злагодженої командної роботи всієї операційної бригади, а також потребують сучасного обладнання та супроводу нейрофізіологічним моніторингом. Наш центр повністю забезпечений необхідною апаратурою та є однією з провідних нейрохірургічних установ України, де виконуються такі високотехнологічні хірургічні втручання. Мені приємно, що результати хірургічного лікування пухлин стовбура мозку в нашому центрі не гірші, а в деяких аспектах навіть кращі, ніж у колег із інших країн».

Під час конгресу наші лікарі змогли не тільки поділитися знаннями, але й набути нового досвіду. Відвідування таких представницьких конференцій дозволяє утримувати лідерські позиції у наданні нейрохірургічної допомоги українським малюкам.

Алла Марчук, Закарпатський обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології


Тарас Гаврилів розповідає колегам про аспекти лікування пілоцитарних астроцитомОлександр Сечко (в центрі) з колегами з Луцька та Києва


9 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page