top of page

З'єднали лицевий із підʼязиковим нервом, щоб дати пацієнту шанс виправити асиметрію обличчя

Оновлено: 9 лип. 2023 р.


Пацієнт звернувся в ОКЦНН зі скаргою на асиметрію обличчя, спричинену парезом лицевого нерва. Права частина обличчя пацієнта не ворушилася Проблема виникла внаслідок операції великої доброякісної пухлини, яку виконували фахівці-ЛОРи з іншого медзакладу.


Нерв пошкоджений на виході зі стовбура спинного мозку. Лікарі Нейроцентру вирішили провести мікрохірургію периферичних нервів та з'єднати пошкоджений лицевий зі здоровим під'язиковим нервом. Операцію виконали нейрохірурги Андрій Смоланка та Олена Кожушана.

«Під'язикових нервів у людини є два і вони відповідають за рухи язика. З'єднання лицевого нерва з під'язиковим завдасть найменшої шкоди життєдіяльності пацієнта. Таким чином пацієнт не зможе повертати язик вправо, але його обличчя буде ворушитися. А під'язиковий нерв, що відповідає за ліву сторону, функціонуватиме так само. Перший результат ми зможемо побачити через 3 місяці після операції, а сповна про результат можна буде сказати через рік — здоровий нерв має прорости в уражений, щоб повернути рухливість», — пояснює Андрій Смоланка.

Щоб записатися на консультацію нейрохірургів Центру нейрохірургії та неврології, телефонуйте за номерами: +38 (067) 521 60 72 або +38 (063) 866 38 68

Comments


bottom of page