top of page

«Дати шанс на життя»: В ОКЦНН відбувся тренінг із порятунку пацієнтів із інсультом від ініціативи An

10 серпня 2022 «Інсульт — найчастіша у світі причина інвалідизації людей та втрати їхньої працездатності. Крім того, інсульт займає друге місце у світі серед причин летальності». Із такої сумної статистики розпочався тренінг ініціативи Angels та Українського товариства інсультної медицини «Час. Дія», що відбувся 10 серпня на базі Обласного клінічного центру нейрохірургії та неврології в Ужгороді. Закарпатські медики зібралися, аби посприяти тому, щоб краяни мали більше шансів на повноцінне життя після інсультів.

«Симуляційний тренінг із розбором клінічних випадків при гострих інсультах від ініціативи Angels на базі ОКЦНН ми проводимо вперше, — розповідає завідуюча відділення цереброваскулярної патології, неврологиня Катерина Карпінська. — Однак наші медсестри й медбрати уже проходили навчання від Angels із надання допомоги пацієнтам із інсультом та мають відповідні сертифікати. До участі в симуляційному навчанні долучилися представники мобільних бригад екстреної медичної допомоги з Ужгородського, Перечинського та Великоберезнянського районів, неврологи та інтерни нашої лікарні, неврологи Тячівської районної лікарні та інші медики області».

«Ми прагнемо покращувати послуги медичних служб у наданні допомоги пацієнтам із гострим інсультом. Маємо дві мети: більше та краще — прагнемо збільшити кількість центрів, що надають допомогу при інсульті, та покращити якість надання послуг у вже існуючих, — пояснює консультант ініціативи Angels, відповідальний за країни Східної Європи та Центральної Азії, Лев Приступюк. — Ми взаємодіємо та проводимо безперервне навчання для бригад медичної допомоги, приймальних відділень, лікарів інтенсивної терапії, радіологів, неврологів та нейрохірургів, медичних братів та сестер. І сьогодні ми вкотре зібралися, щоб дати людям, що пережили інсульт, шанс на повноцінне життя».

У рамках симуляційного тренінгу з медиками займалися лікарі-неврологи Павло Лебединець (асистент кафедри неврології Харківського національного медичного університету, магістрант «інсультної медицини» Університету міста Берн, Швейцарія), Дмитро Лебединець (керівник Інсультного центру Клінічної лікарні «Феофанія») та лікар-нейрохірург Михайло Тончев (головний позаштатний нейрохірург Полтавської області, завідувач відділення нейрохірургії Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М. В. Скліфосовського).

Тренінг мав не так теоретичний, як практичний характер. Займалися методом симуляцій: розглянули 3 випадки, аби медики змогли відтворити реальні дії при інсульті, врахувати свої помилки та покращити якість надання послуг. Крім того, обговорили протоколи лікування пацієнтів із гострим інсультом та основні шкали, що використовуються в інсультній медицині.

«На симуляційному тренінгу під час розбору клінічного випадку я спробувала себе у ролі пацієнтки нашої лікарні, — ділиться Катерина Карпінська. — Це корисно, бо бачиш, як пацієнт сприймає медперсонал і вже як лікар розумієш, над чим потрібно працювати, що можна вдосконалити. Крім того, зустріч із колегами в часи війни, цей обмін досвідом особливо корисний та дає чіткіше розуміння, де знаходиться та куди рухається українська спільнота інсультології».

Протягом минулого 2021 року в ОКЦНН пролікували 400 інсультів, а рівень проведення тромболізису при ішемічних інсультах 23%, як у європейських клініках.

«При інсультах важлива буквально кожна секунда, тут не можна втрачати час. І попри те, що ми маленька лікарня, саме завдяки компактності ми й виграємо в часі і покриваємо всі ланки надання допомоги. Ми приймаємо пацієнтів та проводимо потрібні обстеження, проводимо нейрореанімацію, поміщаємо людину в єдиний в Ужгороді цілодобовий інсультний блок, за потреби терміново залучаємо нейрохірургів та з першого дня інсульту займаємося реабілітацією. А самим пацієнтам та їхнім близьким важливо знати, що вони мають право обирати лікарню, де їм надаватимуть допомогу», — резюмує Катерина Карпінська.

Пресслужба Обласного клінічного центру нейрохірургії та неврології

9 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page