top of page

Використовуємо стереотаксичну рамку від короля Швеції


Є група пухлин, які НЕ потребують хірургічного видалення, ба більше — деякі навіть лікувати не потрібно. Серед таких, що не потребують видалення — первинні лімфоми центральної нервової системи. Але, щоб розуміти, як діяти далі, спершу потрібно переконатися, із чим маємо справу.


Для діагностики таких пухлин на початку ХХ століття винайшли стереотаксичну рамку. Надалі її вдосконалювали та знаходили все більше способів застосування. Саме таку рамку Україні й подарував король Швеції у 2010 році. Тодішня Адміністрація Президента її передала нашому Нейроцентру. Тому іноді ми жартома називаємо нашу стереотаксичну рамку короною короля Швеції. Тим більше її і справді потрібно кріпити на голову, як корону.


Це обладнання дозволяє потрапити у будь-яку попередньо заплановану точку головного мозку без ураження функціонально важливих ділянок та взяти матеріал для дослідження. Таким чином біопсія виходить точною та безпечною для пацієнта з точки зору оминання функціонально важливих зон мозку. А вже за результатами біопсії стає зрозуміло, потрібне хірургічне видалення утворення, лікування променевою чи хіміотерапією або ж не потрібне зовсім.


У сучасній нейрохірургії крім виконання біопсії при пухлинах глибинної локалізації стереотаксичні рамки використовують для діагностики епілепсії, стимуляції глибинних структур головного мозку у пацієнтів із дистоніями та хворобою Паркінсона.

18 переглядів0 коментарів

留言


bottom of page